Pavol Rawič Gálik"Priatelia, chcem vám odporučiť človeka, čo sa zaoberá pre pohodlie bývania zaujímavou činnosťou. Je vraj zatiaľ jediný na Slovensku a nakoľko sme my využili jeho služby a sme nesmierne spokojní s výsledkom, mám potrebu napísať o tom trochu viac ;)

Teplo v dome je, asi pre každého veľmi dôležité a nakoľko vyhriať taký príbytok v dnešnej dobe nie je úplne lacné, je vhodné aby sme si toto teplo ustrážili v dome a nevykurovali vonkajšie prostredie :p

Preto je dôležité, príbytok si vhodne zatepliť, no často krát sa sústredíme iba na steny, zatiaľ čo teplý vzduch nám ďalej uniká stropom. Áno, strop je asi najdôležitejšou časťou domu z pohľadu úniku tepla. My už máme zateplené a poviem vám, ten rozdiel je hneď cítiť.

Pri výbere materiálu u nás vyhral jednoznačne asi ten najprirodzenejší a tým je kvalitná opraná ovčia vlna.

Je nastriekaná derivátom z močoviny, ktorý skôr vonia a je to kvôli škodcom ako napríklad mole.

Takýmto spôsobom sa dá zatepliť takmer akékoľvek nedostupné miesto a dá sa zatepľovať aj strecha v prípade, že máte podkrovie obývané.

Avšak pozor! Tu nejde iba o zateplenie ktoré využijeme počas vykurovacieho obdobia v zime. Táto izolácia vám práve zabezpečí počas letných výpekov pohodovú klímu, nakoľko tepelné žiarenie z rozpálenej strechy sa cez túto izoláciu nedostane ďalej, takže účinok využijete aj v lete ;)

S cenou sme boli spokojní, ako aj s precíznosťou práce.“

Pavol Rawič Gálik
Rozhovor v časopise Téma