Sme stavebná firma so zameraním na prírodné staviteľstvo. Inšpirujeme sa prírodou a jej zákonitosťami, a preto pracujeme s prirodzenými vlastnosťami materiálov ako sú vlna a drevo.

Našou špecializáciou je tepelná izolácia stavieb ovčou vlnou a stavebný projekt Oktagon.


  • Spracovaním slovenskej ovčej vlny podporujeme dávnu tradíciu pastierstva. Zberom vlny zo slovenských salašov, jej spracovanie a inštalácia do obydlí je naplnením nášho zámeru vytvárať stavby z lokálnych a prírodných zdrojov. Fúkaná ovčia vlna Isowool.sk z Turca, Liptova a Horehronia, pretriedená, opratá a šetrne upravená proti škodcom nielen tepelne chráni obydlie, ale zároveň filtruje vzduch a neutralizuje prípadné škodliviny z ostatných stavebných materiálov.

  • Projekt Oktagon je vytvorený so zámerom zabezpečiť ľuďom obydlia v súlade s prírodou, v posvätnej geometri a v rešpekte k štyrom živlom prírody. Drevo, hliny, vlna, zelená strecha, koreňová čistička vody – všetky tieto aspekty našich stavieb si ctia prírodu a neškodia jej, naopak, spolupracujú a tvoria v jednote. 

  • Richard Bradáč
    návrhy a realizácie

    Objavil som pre nás vlnu, materiál, ktorého je na Slovensku dostatok, a predsa hnije v stodolách chovateľov. V čase, keď som zatepľoval naše jurty (jurtland.webnode.sk) a hľadal som prírodnú izoláciu, zistil som, že ideálna bude ovčia vlna z lokálnych zdrojov. Tá, hoci bola dostupná, nebola spracovaná spôsobom, aký potrebujem, resp. nebola fúkaná. A tak som začal hľadať cesty, ako zo surovej vlny vyrobiť izolačný materiál – a zároveň, ako ním zatepliť. Čistil a pral som ju rôznymi spôsobmi, sušil, presúšal, vlkoval, čuchral, skúmal som jej vlastnosti a reakcie. Keď som bol s materiálom spokojný, hľadal som spôsob, ako vlnu nafúkať do stavebnej konštrukcie a dostať ju do každej dutiny. A tak som našiel unikátny spôsob fúkania spracovanej ovčej vlny, ktorý ponúkam s čistým zámerom. Lebo nič prirodzenejšie a zdravšie ako je vlna na izoláciu nepoznám.